Przyglądając się meblom kuchennym dostępnym obecnie w sprzedaży można dostrzec, że wiele ich rodzajów wraca do łask po latach nieobecności w tym pomieszczeniu. Doskonałym przykładem okazują się w tym kontekście narożniki kuchenne. Przez ostatnie dekady spotykaliśmy je rzadko. Dziś jednak nie mamy wątpliwości, co do tego, że ponownie podbijają serca kupujących. Dlaczego tak się dzieje i na jakie ich rodzaje warto zwrócić uwagę w pierwszej kolejności?
Największe zalety narożników kuchennych
Trudno w jednym zdaniu odpowiedzieć na pytanie o to, co wpływa na rosnącą popularność narożników do kuchni dostępnych w sklepie internetowym Meble BIK. Nie sposób jednak nie zgodzić się z tym, że za zainteresowaniem się nimi może przemawiać nie tylko sama ich funkcjonalność, ale również tak charakterystyczna dla nich wygoda. Narożniki kuchenne są rozwiązaniami praktycznymi. Pozwalają na zorganizowanie w prosty sposób strefy, w której można spożywać posiłki. Funkcję tę pełnią zresztą z powodzeniem nie tylko w kuchniach zamkniętych, ale i w aneksach, które trzeba inteligentnie odseparować od innych pomieszczeń. Warto zwrócić uwagę również na to, że nie muszą być to klasyczne meble wykonane z drewna i ozdobione z wykorzystaniem poduch. W sprzedaży dostępnych jest wiele modeli, które można dopasować nie tylko do charakteru kuchni, ale i do własnych upodobań.
Nie można zapominać też o tym, że narożniki są przykładem rozwiązań pasujących do kuchni różnej wielkości. Przeważnie utożsamiamy je z niewielkimi pomieszczeniami, bo i ich rozmiary mogą być kompaktowe. Jeśli jednak dysponujemy większą kuchnią i dość liczną rodziną, również mogą się nam przydać. W wielu domach to właśnie kuchnia jest tą przestrzenią, w której koncentruje się życie rodzinne, a odpowiedni dobór i umiejscowienie narożników sprawiają, że spotkania z domownikami nie muszą wcale utrudniać przygotowywania posiłków.
Plusem, który bywa wspominany coraz częściej, jest również uniwersalna stylistyka narożników. Królują modele proste, nowoczesne, często wyposażone w dodatkową przestrzeń przeznaczoną do składowania większych i mniejszych drobiazgów. Jeśli jednak to komfort jest tym, co stawiamy na pierwszym miejscu, nie ma żadnych przeciwwskazań do tego, aby postawić na nie mające sobie równych tapicerowane meble nawiązujące do klasyki. Producenci narożników dostępnych na www.meble-bik.pl zachwycają wielością oryginalnych pomysłów, a naszą rolą jest stawianie na te, które w największym stopniu odpowiadają naszym potrzebom.
Ostatnią, choć wcale nie mniej istotną cechą narożników kuchennych, która zasługuje na podkreślenie, jest łatwość, z jaką można utrzymać je w czystości. Nawet, jeśli dziś odchodzi się już od sterylnej kuchni, nie możemy pozwolić sobie na brud w pomieszczeniu, w którym przygotowane są posiłki. Bez względu na to, czy postawimy na model wykonany z drewna, czy też na ten, który powstał z użyciem eko-skóry, posprzątanie go nie zajmie nam wiele czasu.
Rodzaje narożników kuchennych
Choć producenci prześcigają się w oryginalnych pomysłach, szukając optymalnego rozwiązania, zwykle decydujemy się na wykonane z jednego elementu lewo- lub prawoskrętne narożniki kuchenne. Ich montowanie tylko w jeden sposób może być pewnym ograniczeniem, gdy będziemy w przyszłości szukali nowych pomysłów na wystrój kuchni. Trudno jednak nie zgodzić się z tym, że narożniki tego rodzaju mają szereg zalet. Są solidne, funkcjonalne, a przy tym relatywnie tanie, nic więc dziwnego, że królują w kuchniach.
Nie są jednak jedynymi, którymi warto się zainteresować, bo o rosnącej popularności mówi się również wtedy, gdy analizuje się narożniki modułowe. Te składają się nie z jednego, ale z kilku elementów, dzięki czemu problemem nie jest dowolne konfigurowanie ich ze sobą. Dzięki narożnikom modułowym nie trzeba obawiać się, że każda większa zmiana w wizerunku kuchni, będzie od nas wymagać nowego siedziska. Ich plusem jest również to, że wygląd narożników może być bez problemu modyfikowany również w odpowiedzi na nasze indywidualne potrzeby – na przykład wtedy, gdy w kuchni zechce coś zjeść nie jedna lub dwie, ale kilka osób.
Artykuł sponsorowany