Kuchnia śląska – postaw na tradycyjne smaki w restauracji w Zabrzu


Kuchnia śląska jest jedną z najsmaczniejszych, ale też najbardziej różnorodnych. Czerpie ona z różnych regionów, ale też została ukształtowana w ciągu wielu wieków. Warto skosztować jej prawdziwą odsłonę i wybrać się do najlepszej restauracji w Zabrzu.

Kuchnia śląska – mieszanka różnych smaków

Dania kuchni śląskiej są naprawdę różnorodne. Wynika to z faktu, że na kuchnię śląską wpływ miało wiele kultur. W daniach możemy odnaleźć elementy kuchni czeskiej, austriackiej czy niemieckiej, a także kuchnię góralską, mieszczańską czy myśliwską. Wbrew pozorom Śląsk nie kojarzy się tylko z kopalniami węgla kamiennego, ale też z niezwykle smaczną i sycącą kuchnią. Dania są oparte na różnego rodzaju mięsach. Jako dodatek stosuje się ziemniaki czy też kluski oraz gęste sosy. W dużej mierze taki charakter kuchni odzwierciedla cechy Śląska. Otóż dawniej górnicy, aby wytrzymać swoją niezwykle ciężką pracę, potrzebowali wysokokalorycznych potraw. Myli się jednak ten kto sądzi, że dania są tylko ciężkie. Otóż potrawy są pełne aromatów, przypraw oraz warzyw.

Najsmaczniejsze dania kuchni śląskiej, których warto spróbować

Przygotowanie prawdziwych dań kuchni śląskiej wymaga naprawdę dużej wiedzy oraz umiejętności. Stąd też warto udać się do naprawdę dobrej restauracji z kuchnią śląską. Wbrew pozorom dania śląskie to nie tylko rolady i modra kapusta, ale też wodzianka czy żur na białej kiełbasie. Oczywiście warto też skosztować prawdziwego szałotu, czyli sałatki jarzynowej czy też karminadli, a więc kotletów mielonych, koniecznie z ziemniakami posypanymi koperkiem. Trzeba też spróbować krupnioka, czyli kaszanki podawanej z ziemniakami polanymi tłuszczem ze skwarkami z boczku i słoniny. Koniecznie skosztujcie też śląskich deserów takich jak kołocz. Może być z nadzieniem serowym, makowym czy jabłkowym i maślaną posypką. Przygotowanie kołocza jest pracochłonne, jednak w jego przygotowanie każda gospodyni wkłada mnóstwo serca, by smakowało gościom. Obecnie mało kto zna tradycyjne śląskie receptury, stąd też warto spróbować tych regionalnych przysmaków w restauracji w Zabrzu. Z ofertą możecie zapoznać się na stronie: http://restauracjaatmosfera.eu/. Koniecznie odwiedźcie to miejsce, aby poczuć śląską atmosferę gościnności i naprawdę dobrze zjeść.

— Materiał Zewnętrzny

Polub nas:

Polecane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO
×
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial