Jak stać się „kulinarnym” obywatelem Francji?


Dowiedz się wszystko co chciałbyś wiedzieć na temat kuchni francuskiej, delikatesów francuskich i francuskich naturalnych win.

Czy można stać się kulinarnym obywatelem Francji ot tak? Owszem, aczkolwiek każda podróż ma swój początek i koniec. Chcąc wejść w świat tamtejszej, dość zresztą specyficznej kuchni, warto wracać – przynajmniej na jakiś czas – do polskich realiów. Nie jest bowiem tajemnicą, że kuchnia polska również ma swoje wyjątkowe i niepowtarzalne klimaty. Mało tego – jest smaczna i warto ją (zwłaszcza po przerwach) odkrywać na nowo.

Gavottes rządzi

Chcąc zostać „kulinarnym” obywatelem Francji, warto zacząć od śniadania. Tu jednoznacznym królem jest oczywiście bagietka, którą można połączyć z szynką, serem itd. Ważną kwestią są dodatki, w skład których winny wejść zioła prowansalskie. Na drugie śniadanie można sobie zaproponować kilka gavottes (słodycze francuskie), czyli smacznych, ciasno nawiniętych naleśników. Obiad najzwyczajniej należy do mięsa. Może mieć ono postać tradycyjnej wołowiny po burgundzku, ale uwaga… ważnym elementem tego dania jest czerwone wino, a także duża ilość różnych warzyw. Bez nich mięso traci swój wyjątkowy smak. Deser również można oprzeć na wspomnianych gavottes. Nawiasem mówiąc, jest to przysmak, który można wykorzystać w roli pierwszego lub drugiego śniadania, deseru, a także – jeśli chce się zjeść coś lekkostrawnego – kolacji.

Nie tylko jedzenie

Chcąc kultywować francuskie tradycje kulinarne należy nie tylko skupiać się na określonych potrawach. Równie ważne jest to, aby dbać o pewną, kulinarną kulturę przygotowania posiłków. Francuzi są w tym mistrzami. Nie dość, że potrafią oni przyrządzić wiele różnych potraw, to ich kuchnia jest bardzo uporządkowana. Każdy, najmniejszy detal ma w niej swoje miejsce, w związku z czym Francuz może przygotowywać swoje ulubione dania znacznie szybciej. Oczywiście po zakończeniu gotowania wszystko jest dokładnie myte i pozostawione tak, aby już za kilka godzin można było ponownie zabrać się za gotowanie.

„Kulinarna” Francja to przede wszystkim pomysłowość w przygotowaniu dań, ale też umiejętność uporządkowania swojego stanowiska pracy. Ważne jest również to, aby umieć stworzyć potrawy, którymi można zajadać się o każdej porze dnia.

Sprawdź również design, np. Pedrali , bo być może dodasz trochę francuskiego stylu do swojego wnętrza.

Chcesz aby twój dom posiadał unikalne sprzęty. Sprawdź ofertę salonydenon.pl

Artykuł sponsorowany

Polub nas:

Polecane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial