Miękka i pyszna babka z dyni

ciasto z dyni

Ciasto z dyni jest pyszne i łatwe a przygotowane z surowej dyni  świeże puree  sprawia, że jest miękkie

Konsystencja jest po prostu pyszna:  gąbczasta, wilgotna i po prostu super miękka. Skórka pomarańczowa i posiekane migdały przyczyniają się do tego, że ciasto dyniowe jest bardzo smaczne i pachnące.

Spróbuj jeśli masz możliwość 🙂

Składniki

Obierz dynię i pokrój na kawałki. Następnie umieść w mikserze z olejem i mlekiem. Miksuj do otrzymania w miarę gładkiego puree bez kawałków (może to potrwać)  Ubij białka w misce z odrobiną soli i 2 łyżkami cukru. W innej misce ubij żółtka z resztą cukru i skórką pomarańczową. Na koniec dodaj do mieszanki pieniące się żółtka, razem z rumem, mieszaj dobrze łopatką. Natychmiast dodaj białka, połącz dobrze razem. Mieszanina musi być idealnie jednolita. Oddzielnie wymieszaj mąkę z migdałami, wcześniej sproszkowanymi w mikserze i przesianym proszkiem do pieczenia. Na koniec włóż garść mąki do ciasta: Mieszaj od dołu do góry i kontynuuj w ten sposób, aż wszystkie składniki zostaną zużyte. Na koniec wlej mieszaninę ciasta z dyni do formy o średnicy ok 24-26cm i dobrze wyrównaj powierzchnię: Piec w gorącym piekarniku w temperaturze 170 ° przez około 45- 535 minut. Czas jest orientacyjny, a minuty mogą się różnić w zależności od używanego piekarnika. Ważne jest, aby zawsze wykonywać test wykałaczki i nie otwierać piekarnika, dopóki powierzchnia ciasta nie będzie idealnie złota. Na koniec posyp swoje miękkie ciasto z dyni łyżeczką cukru pudru

Miękka i pyszna babka z dyni

 • 250 g surowej dyni
 • 280 g mąki pszennej
 • 120 g mielonych migdałów
 • 80 ml mleka
 • 100 ml oleju słonecznikowego
 • 200 g drobnego cukru
 • 4 szt jajka ( (duże))
 • 20 g proszku do pieczenia
 • starta skórka z pomarańczy
 • 4 łyżki rumu
 • szczypta soli
 • cukier puder
 1. Obierz dynię i pokrój na kawałki. Następnie umieść w mikserze z olejem i mlekiem. Miksuj do otrzymania w miarę gładkiego puree bez kawałków (może to potrwać)
 2. Ubij białka w misce z odrobiną soli i 2 łyżkami cukru. W innej misce ubij żółtka z resztą cukru i skórką pomarańczową.
 3. Na koniec dodaj do mieszanki pieniące się żółtka, razem z rumem, mieszaj dobrze łopatką. Natychmiast dodaj białka, połącz dobrze razem.
 4. Mieszanina musi być idealnie jednolita.
 5. Oddzielnie wymieszaj mąkę z migdałami, wcześniej sproszkowanymi w mikserze i przesianym proszkiem do pieczenia.
  Na koniec włóż garść mąki do ciasta:
 6. Mieszaj od dołu do góry i kontynuuj w ten sposób, aż wszystkie składniki zostaną zużyte.
 7. Na koniec wlej mieszaninę ciasta z dyni do formy o średnicy ok 24-26cm i dobrze wyrównaj powierzchnię:
 8. Piec w gorącym piekarniku w temperaturze 170 ° przez około 45- 535 minut. Czas jest orientacyjny, a minuty mogą się różnić w zależności od używanego piekarnika. Ważne jest, aby zawsze wykonywać test wykałaczki i nie otwierać piekarnika, dopóki powierzchnia ciasta nie będzie idealnie złota.
 9. Na koniec posyp swoje miękkie ciasto z dyni łyżeczką cukru pudru:

Polub nas:

Polecane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial